Исхрана

Kavadarci Ishrana

Во Кавадарци, храната е уживање за сите чула. Од богатите вина до традиционалните јадења, рестораните и баровите нудат разнообразна понуда. Покрај водите, рибните ресторни сервираат свежа риба, додека кафаните во центарот ги гостат посетителите со автентични македонски вкусови. Локалниот пазар и продавници нудат свежи зеленчук и овошје, а сендвичарите брзи закуски. Во градот, кулинарската сцена е празник на македонската гостопримливост, каде гурманите можат да уживаат во извонредно искуство со вкусни јадења и убава атмосфера.

 • Бар Таим

  Ул. 7-ми Септември бр. 62, Кавадарци

  Ланч Бар „Тајм„ е новото урбано место во град Кавадарци каде се измешани  традиционалната и  интернационалната кујна.

 • Гостилница Старо маало

  Ул. Браќа Хаџи Тефови бр.36 Кавадарци

  Гостилница Старо Маало ви нуди приказна каде се спојуваат македонската кујна и традиција.

 • Мотел Ресторан Моклиште

  Моклиште
  Мотел и ресторан со прекрасна храна каде ќе се чувствувате беспрекорно и ќе уживате во еден од најсовремените ресторани во тиквешкиот регион со извонреден квалитет и место кое ќе ви остави трајни спомени.
 • Пекара „Грижо Ас“

  7-ми Септември, Кавадарци
  Пекара Грижо Ас е една од неколкуте пекари во Град Кавадарци кои имат намера да ги задоволат и најпефинетите вкусови на своите клиенти во прозводството на пекарски производи.
 • Пекара Здравје

  Илинденска 115, Кавадарци
  Пекара Здравје се наоѓа на улица Илинденска, веднаш до Street Bar. Пекара Здравје 2 се наоѓа на градскиот плоштад, веднаш до Sity Art.
 • Пица Ресторан Рамазоти

  Булевар Македонија б.б, Кавадарци

  Пица ресторан Рамазоти се наоѓа на улица Булевар Македонија б.б .Има богато мени кое се состои од традиционална македонска храна и интернационална

 • Пицерија Спанџа

  бул. Македонија, Кавадарци

  Пицерија Спанџа е место во градот кое своето реноме го гради повеќе од дваесет години.

 • Ресторан “Ексклузив“

  бул. Македонија бб, Кавадарци

  Ресторан Ексклузив се наоѓа во новиот дел на центарот на градот Кавадарци.

 • Ресторан „Кино Бавча“

  7 ми септември бр.1, Кавадарци

  Ресторан Кино Бавча се наоѓа во центарот на Кавадарци, во близина на градскиот зелен пазар и нуди одлична храна и забава.

 • Ресторан „Кицо“

  Булевар Македонија 9А, Кавадарци

  Ресторан Кицо успешно ги задоволува потребите на потрошувачите кои може да уживаат во современиот амбиент и традиционалната кујна.

 • Ресторан „Сино“

  Охридска 1, Кавадарци

  Ресторан Сино се наоѓа во просториите на автобуската станица на град Кавадарци до Кам маркет. 

 • Рибен ресторан - Тиволи

  бул. Македонија бб, Кавадарци

  Рибен ресторан „Тиволи“ е она место во град Кавадарци каде сакате да бидете доколку сакате да вкусите риба.

 • Сити Арт Кафе

  Плоштад Маршал Тито, Кавадарци
  Сити Арт ланч лоциран на градскиот плоштад, е удобен простор каде што се нудат брзи, вкусни и здрави оброци, идеални за кратка пауза.
 • Скара - Марија

  Приградска населба Глишиќ

  Кога станува збор за скара во тој случај Ресторан „Марија“ е вистинското место за посета.

 • Слаткарница „Палма“

  ул. Илинденска 34, Кавадарци

  Градот Кавадарци може слободно да се гордее со својот бренд Слаткарница „Палма“.

 • Слаткарница Свит Арт

  ул. Илинденска, Кавадарци

  Слаткарница „Свит Арт“ Кавадарци е место создадено да ги задоволи и најпрефинетите вкусови кога станува збор за слатки.

 • Фан Паб

  ул. Никола Минчев бр. 1, Кавадарци
  Одлично место за  млади и стари, за нерасположените да се расположат, за напнатите да се релаксираат, за слободното време да го претворите во незаборавни моменти поминати во смеа и забава со вашето друштво.